Szczera Sfera to platforma edukacyjna poruszająca temat zaburzeń odżywiania oraz skomplikowanych relacji człowieka z jedzeniem.

Nasza misja

Chcemy pomagać. Osobom chorującym oraz ich bliskim. Zebrałyśmy w jednym miejscu naukową wiedzę, indywidualne historie oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Szczera Sfera to przestrzeń wiarygodnych informacji oraz otwartego dialogu, który ma prowadzić ku głębszemu zrozumieniu przeżyć fizycznych i psychicznych osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania.

Chcemy też uważnie słuchać. Waszych historii, przemyśleń i doświadczeń. Szczera Sfera powstała w wyniku wymiany myśli, wszystkie zebrane tu treści to efekt rozmów z terapeutkami, psychodietetykami, profesorkami oraz osobami, które doświadczyły zaburzeń odżywiania. Mamy nadzieję, że różnorodność pokazanych perspektyw okaże się obiektywnym sposobem ujęcia tak delikatnego problemu.

Oddajemy Wam głos. Szczera Sfera to także edukacyjny Instagram, gdzie dzielimy się informacjami i statystykami. Wciąż pracujemy nad nowymi treściami, które będą się tu regularnie pojawiać. 

Nasza inicjatywa to także źródło wsparcia. Miejsce, w którym odkryjesz, że nie jesteś w swoich zmaganiach sam ani sama. Obsesyjne myślenie o jedzeniu wcale nie musi być Twoją codziennością. Czuj się tu swobodnie i nie wahaj się zadawać ważnych dla Ciebie pytań.

Twórczynie

Szczera Sfera to grupa superkobiet, które wsparły inicjatywę swoją rzetelną wiedzą, kreatywnością i zaangażowaniem. Projekt ten powstał także dzięki otwartości i empatii naszych rozmówczyń i ekspertek, które opowiedziały o swoich doświadczeniach. Umieszczane tutaj treści to punkt przecięcia wielu wrażliwości i perspektyw.

Unwind Studio

Izabela Piotrowiak i Marta Knaś, duet projektowo-dziennikarski. Pomysłodawczynie i inicjatorki Szczerej Sfery, autorki projektu The Dictionary of Female Feelings. Na co dzień prowadzą UNWIND Studio.

Anna Cyklińska

Psycholożka i edukatorka, założycielka instagramowej platformy o zdrowiu psychicznym @psychoedu_. Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Edyta Biskup-Nowrotek

Psycholożka i certyfikowana psychoterapeutka Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Specjalizuje się w terapii dzieci i młodzieży oraz konsultacjach rodzicielskich.

Weronika Kuc

Ilustratorka i projektantka graficzna. Absolwentka krakowskiej ASP. Współpracuje z polskimi i zagranicznymi magazynami, tworzy publikacje i identyfikacje wizualne. Dla Szczerej Sfery ujęła w formie minimalistycznych ilustracji to, co abstrakcyjne.

Jadwiga Gołuchowska

Specjalistka psycholog kliniczny, certyfikowana psychoterapeutka SNP PTP, ISPHS i PTPP. Współzałożycielka i skarbniczka Stowarzyszenia Łódzki Inkubator Psychoanalityczny oraz członkini zarządu Stowarzyszenia Children`s International Summer Villages.

Paulina Filipowicz

Absolwentka psychologii biznesu, obecnie studentka czwartego roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Zawodowo dziennikarka związana z serwisem VIVA.pl. Doświadczenie zdobywała współpracując z magazynami Fashion Biznes oraz K MAG Magazine. Pasjonatka jogi i mindfulness.

Dołącz do nas

Szczera Sfera to projekt, który trwa. Poszukujemy wsparcia w zakresie tworzenia treści, dzięki którym mamy szansę prowadzić rzetelny dialog na temat zaburzeń odżywiania. Jeśli chciałabyś lub chciałbyś stać się częścią naszej inicjatywy, daj nam znać!

napisz do nas